Idi na sadržaj

- - - - -

Fiat u Sarajevu

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 chance

chance

PG contributor

• Moderators
  • 568 Poruka:

Posted 06 Februar 2009 - 04:17

Ljudi,
ko je i gdje je zastupnik/predstavnik za Fiat u Sarajevu.
Išao sam jučer u autocentar Fiat kod Energoinvesta i portir kaže odselili, ne zna gdje...
Zna li iko gdje je salon?

Hvala
Don't make me release the flying monkeys!

#2 pajero1987

pajero1987

PunGas starosjedioc

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 5985 Poruka:

Posted 06 Februar 2009 - 04:31

Fiat odselio sa pofalica??? Nisam ni ja znao...Ima jos oni gore kod tunela na Ciglanama i znam da dijelova ima i onaj servis u Jukicevoj...Ako saznas gdje su preselili ovi sa Pofalica javi...Pozdrav.
Ernes Jusovic, Sarajevo...prvi auto koji sam kupio bio je ustvari NEKRETNINA, neki stari Mercedes, star 40 godina, koga je lik donio na kamionu ispred moje kuce. I onda je tu stajo jedno 5-6 godina, ali ja sam ga prao svake nedelje. Posle sam ga iznajmio komsiji da leze kokosi u njemu pa smo djelili jaja...

#3 Edis Jasarevic

Edis Jasarevic

Glavni i neodgovorni urednik

• Administrators
  • 7394 Poruka:
  • LocationSarajevo

Posted 06 Februar 2009 - 07:55

Ima dijelova sada i kod Hote
Surfaj Muški, Surfaj PunGas
www.pungas.com
www.muskiportal.com

#4 chance

chance

PG contributor

• Moderators
  • 568 Poruka:

Posted 07 Februar 2009 - 07:25

ma nisam pitao zbog dijelova, vec zbog auta...
ali ovo je jad i cemer.. na kraju sam zavrsio u Unisu
nema nikakav salon, ali eto mozes vidjeti cjenik...
totalno razocaranje... ne samo u njih vec u jos par salona medju kojim bih izdvojio u negativnom smislu Bunju.
Pozitivno F-AC, ABC Citroen, Berlijeta u Visokom...

#5 Schumi

Schumi

PG contributor

• Members
  • PipPipPipPip
  • 909 Poruka:

Posted 08 Februar 2009 - 03:54

Citat

ma nisam pitao zbog dijelova, vec zbog auta...
ali ovo je jad i cemer.. na kraju sam zavrsio u Unisu
nema nikakav salon, ali eto mozes vidjeti cjenik...
totalno razocaranje... ne samo u njih vec u jos par salona medju kojim bih izdvojio u negativnom smislu Bunju.
Pozitivno F-AC, ABC Citroen, Berlijeta u Visokom...

Što Bunjo u negativnom ?
Mrzim ljude koji uzimaju drogu.Posebno graničare!

#6 chance

chance

PG contributor

• Moderators
  • 568 Poruka:

Posted 08 Februar 2009 - 06:49

zato sto sam usao tamo i niko mi nije prisao 15 min, onda sam ja prisao nekom momcicu koji gleda facebook i pitao moze li mi pomoci...
Djelovao je malo je reci zbunjeno...
Mozda da sam trazio podatke za Renault Laguna Coupe Monaco F1 pa hajde, vec za standardne modele. Clio, onaj Sendero Dacia...
Da ne kazem dok je on skupio papire, cjenike... ne znam ti ni ja sta...
Mislim na pitanje
"Sta dodje sa ovim paketom opreme?" (najjeftinijim)
"Nista" nije odgovor koji bi ocekivao od prodavca.
Mislim, koji ga k drzis onda tamo... znam da mu je cilj prodati sto skuplje, ali to natezanje da uzmem na ono sto oni imaju na lageru... wtf... hocu model koji ja hocu.
U tom momentu mi je vec toliko bezze svo to iskustvo bilo, da mi na kraj pameti nije bilo nastaviti bilo kakav razgovor... mogu mislit sta bi rekao da sam trazio test drive...
Uglavnom pare koje mislim potrositi u novo auto, nece sigurno otici tamo...

#7 Schumi

Schumi

PG contributor

• Members
  • PipPipPipPip
  • 909 Poruka:

Posted 09 Februar 2009 - 12:33

Citat

zato sto sam usao tamo i niko mi nije prisao 15 min, onda sam ja prisao nekom momcicu koji gleda facebook i pitao moze li mi pomoci...
Djelovao je malo je reci zbunjeno...
Mozda da sam trazio podatke za Renault Laguna Coupe Monaco F1 pa hajde, vec za standardne modele. Clio, onaj Sendero Dacia...
Da ne kazem dok je on skupio papire, cjenike... ne znam ti ni ja sta...
Mislim na pitanje
"Sta dodje sa ovim paketom opreme?" (najjeftinijim)
"Nista" nije odgovor koji bi ocekivao od prodavca.
Mislim, koji ga k drzis onda tamo... znam da mu je cilj prodati sto skuplje, ali to natezanje da uzmem na ono sto oni imaju na lageru... wtf... hocu model koji ja hocu.
U tom momentu mi je vec toliko bezze svo to iskustvo bilo, da mi na kraj pameti nije bilo nastaviti bilo kakav razgovor... mogu mislit sta bi rekao da sam trazio test drive...
Uglavnom pare koje mislim potrositi u novo auto, nece sigurno otici tamo...

Stvarno neprofesionalno što jest jest.A to je vjerovatno sin od gazde,ako ima smeđu kratku kosu,prvi stol lijevo..On uopšte nije prodavac nego tu je ''eto onako''..Mislim da si u pravu,za svoje pare ima da fino izabereš sebi a ne da ti se nameće,kao da je džaba..Samo me iznenadila ta situacija jer je ta auto kuća jedna od jačih,odmah su iza ovih prodavača VW-a
Mrzim ljude koji uzimaju drogu.Posebno graničare!

#8 Edis Jasarevic

Edis Jasarevic

• Administrators
  • 7394 Poruka:
  • LocationSarajevo

Posted 09 Februar 2009 - 08:34

meni su se svidjelu u abc.u prije par mjeseci kada sam bio. Kod Bunje nisam nikad krocio pa ne znam, a za FIat/Alfa. Pa nema ni 10 dana kako sam ih zvao na telefon i uputise me da dodjem u salon Pofalice.????

I sad ne rade tamo? Pa nadjel gdje su sada?
www.pungas.com
www.muskiportal.com

#9 chance

chance

PG contributor

• Moderators
  • 568 Poruka:

Posted 09 Februar 2009 - 08:39

ma znam da su od jacih... zato sam i otisao tamo...
Vrlo je moguce da je to sin od gazde, ali tako se posao ne radi*, mogao je decko reci ja vam ne mogu pomoci, evo sad cu zovnuti kolegu koji moze i svi bi bili sretni, a ovako....
*(mislim u BiH ocigledno radi, jer ce on prodati odredjeni njemu dovoljan broj vozila sve da panj sjedi na onom istom mjestu).

@Edis: Vozila su prebacili u Unis, jer ih je kao neko najurio sa stare lokacije. Govorim o Autocentru Fiat ili kako se vec zove. Ne zna se gdje ce bit novi salon.
Ako je ikakva sreca u tome je sto nisam otisao ranije, mozes misliti da sam porucio auto i dodjes sutradan ono pometen salon, ni traga ni glasa :)
mogli su barem staviti na vrata komad papira na kojem pise, sad nas mozete naci..... zar je to tako tesko.

#10 Edis Jasarevic

Edis Jasarevic

• Administrators
  • 7394 Poruka:
  • LocationSarajevo

Posted 09 Februar 2009 - 08:41

Inace kad smo kod Alfa Romeo prodajnih mjesta i dijelova, ja zaista ovo moram reci, obzirom i da sam vlasnik Alfe i da se vec dugo susrecem sa paradoksima, mada poznajem dosta ljudi u Auto commercu ili kako se vec firma zove.

Cijene koje pucaju za rezervne dijelove su apsolutno nenormalne. Ja znam da Alfa nije jeftina da se vozi, ali nije Ferrari jbm ga!

Do sada su mi tri stvari trebale koje sam trazio od zvanicnog dilera:

-Papucice od selespeeda - (trebalo mi cisto estetike radi, posto su se moje izgrebale) - cijena 330 KM - po meni nenormalno jer mi ne trebaju prekidaci nego samo papucice bez ikakve elektronike.

- Zadnja sajba za Alfu 147 - na stranu sto bi morao cekati paar sedmica da se dobije, nego je sajba u Auto commercu preko 700 KM, i to bez postavljanja. U ovom slucaju Hrvatska, iako je ista firma, daje istu sajbu za 330 KM SA POSTAVLJANJEM. Ja sam nasao sredinu pa sam je nabavio za 500 KM sa postavljanjem u BiH.

.-Zadnja stvar za koju sam htio da pitam cijenu pokazala je da generalno Auto commerce ima pogresnu politiku: trazio sam pumpu od selespeeda. Cijena u Alfa / Fiat je oko 600 eura, cijena u Hrvatskojh 4000 kuna (dakle tu negdje oko 600 eura). Cijena u Trstu- 250 Eura, cijena u svim ostalim drzavama EU je ispod 300 eura.

Poruka za Alfa Romeo- zar nas stvarno smatrate budalama?
www.pungas.com
www.muskiportal.com

#11 chance

chance

PG contributor

• Moderators
  • 568 Poruka:

Posted 09 Februar 2009 - 08:54

ma ne bi skodilo uraditi neki mistery shopping kod ovih nasih trgovaca...
pa otipkat sve to lagano...
ja sam citavu subotu hodao od jednog do drugog i razlike su drasticne...

#12 pajero1987

pajero1987

PunGas starosjedioc

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 5985 Poruka:

Posted 09 Februar 2009 - 09:08

Ma ljudi svi oni gledaju kako da te oderu...Mozda bez veze primjer ali trenutno radim kucu pa je to najsvjeziji...Odem kod kamenorezca da mi napravi prag. Na Barama 3-4 kamenorezca, kapija do kapije. Subota, dvojica rade. Kod prvog cijena 49KM sljedece kapija 29KM. Isti kamen, kapija do kapije...tako da je to KRADJA na svakom koraku...
Ernes Jusovic, Sarajevo...prvi auto koji sam kupio bio je ustvari NEKRETNINA, neki stari Mercedes, star 40 godina, koga je lik donio na kamionu ispred moje kuce. I onda je tu stajo jedno 5-6 godina, ali ja sam ga prao svake nedelje. Posle sam ga iznajmio komsiji da leze kokosi u njemu pa smo djelili jaja...

#13 Francuz

Francuz

PG contributor

• Members
  • PipPipPipPip
  • 745 Poruka:

Posted 09 Februar 2009 - 09:30

Citat

Ma ljudi svi oni gledaju kako da te oderu...Mozda bez veze primjer ali trenutno radim kucu pa je to najsvjeziji...Odem kod kamenorezca da mi napravi prag. Na Barama 3-4 kamenorezca, kapija do kapije. Subota, dvojica rade. Kod prvog cijena 49KM sljedece kapija 29KM. Isti kamen, kapija do kapije...tako da je to KRADJA na svakom koraku...
Eheee al taj od 49km pila rukom kamen (hand made) a onaj od 29 motorkom.
Ovom prvom treba vise vremna :D :D :D kekekeke

Napravis predracun od sviju i onda tamo gdje ti izgleda najpovoljnije i izbacis papire pred njega kazes imam ponudu za ovoliko para i ovu opremu  sta mi ti dajes da kupim kod tebe.Ja tako svoje osiguranje i opcije pregovaram ;) Pogotovo ako su blizu jedni drugih onda ce sve uraditi da ne odes konkurenciji.
Mozda nebudu obracali paznu iz pocetka ali kada vide da im konkurent izbacuje auta samo tako mozda ce sjesti i razmisliti kako dalje ili firmu pod kljuc ;)
Bolje biti glup i sutjeti , nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
Citroën C5 SX 110HDI  .
Garmin Nuvi 765 TFM

#14 extra_safe

extra_safe

Početnik

• Members
  • Pip
  • 10 Poruka:

Posted 24 Februar 2009 - 09:40

Citat

Ljudi,
Išao sam jučer u autocentar Fiat kod Energoinvesta i portir kaže odselili, ne zna gdje...

Hvala

mislim da se portir za...bava danas sam bio u sevisu pa valjda oni znaju gdje je i salon

#15 Edis Jasarevic

Edis Jasarevic

• Administrators
  • 7394 Poruka:
  • LocationSarajevo

Posted 25 Februar 2009 - 07:34

Citat

Citat

Ljudi,

Hvala

mislim da se portir za...bava danas sam bio u sevisu pa valjda oni znaju gdje je i salon

jel rade sa servisom na starom mjestu i sa rezervnim dijelovima? I gdje su uopste sad. Unis je postojao i ranije koliko ja znam.
www.pungas.com
www.muskiportal.com

#16 pajero1987

pajero1987

PunGas starosjedioc

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 5985 Poruka:

Posted 25 Februar 2009 - 10:12

Bio ja prosle sedmice i nikako da napisem ovo i jos jednu radosnu vijest...Bio sam u Pofalicima gdje je nekada bio Fiatov servis/salon/prodaja dijelova. Velika je frka bila tamo. Cak je i policija imala posla. Uglavnom servis/prodaja dijelova je jos tamo mada se ne zna koliko jos dugo jer i oni imaju problema. Salon je bukvalno izmjesten na silu...auta u Velesice a osoblje...? Neki dan u novinama vidim da traze novi prostor...Za servis i djelove mozete otici jos uvjek na pofalice mada ne bih se iznenadio da ih vec nema tamo...

#17 Romeo

Romeo

Početnik

• Members
  • Pip
  • 11 Poruka:

Posted 26 Mart 2009 - 08:27

Novi prodajni salon za vozila iz programa Fiatovog koncerna se nalazi na Čengić Vili kod autopraonice slon (bivši salon kineskog Maple-a)!:driving: