Idi na sadržaj

- - - - -

PROBLEM SA KARBURATOROM GOLF 2 1.6 BENZIN

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 alen 2000

alen 2000

Početnik

• Members
  • Pip
  • 4 Poruka:

Posted 21 Juli 2009 - 10:32

Vozdra raja imam problem sa karburatorom. Očistio sam ga sa sprejem za čiščenje karburatora i sad radi ko sat, al kad se motor zagrije. Dok se motor ne zagrije dešava mi se da obrtaji padnu i da se nekad čak i ugasi. Takođe i saug se koliko sam primjetio nepali i ako se upali kod starta motora ćim dadnem gas on se ugasi. Pomišljao sam da zamjenim i ovaj senzor sauga ili kako kažu termo geber jer su mi to jednom mjenjali u AC QUATRU. Pa ako neko ima kakvu pametnu da mi kaže bujrum bio bih vam zahvalan.

#2 prelude za lude

prelude za lude

PunGas starosjedioc

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 121005 Poruka:

Posted 24 Juli 2009 - 01:50

Opste poznati problem kod dvojki. Saug i karburator u globalu su sranje tesko. Ali sta je tu je. Tebi vjerovatno ona plastika sto drzi spiralu u kucistu sauga je pukla, pa ti sad saug ne radi i ona klapna od sauga samo mlati lijevo desno bez veze. Skini poklopac zracnog filtera i prstom probaj pomaknuti onu gornju klapnu na karburatoru. Ako se moze otvarat-zatvarat bez ikakvog otpora onda ti se desilo ovo sto sam gore napisao. Ja sam kod sebe to rijesio lijepljenjem te spirale u kucistu.
Moze biti uzrok problema i neki vakum. Npr. vakum koji, kad se upali auto, otvori malo klapnu sauga da bi motor dobio dovoljno zraka za rad. Ako se klapna ne pomakne dovoljno (ovo sve govorim za auto dok je hladno) motor ne prima dovoljno zraka i auto ne moze raditi stabilno, muci se, pati, radi kao da hoce izdahnuti, moguce je da se hoce ugasiti. Da bi radio normalnije mora mu se dati malo gasa. Cim se malo ugrije motor, saug pocne da se gasi, klapna pocne da se otvara, i auto pocinje normalno da radi. Ovo mozes provjeriti ovako: hladan je motor, skini poklopac filtera zraka, klapna na karbu mora biti zatvorena skroz, upali auto i pogledaj kako sad stoji klapna, mora biti malo otvorena, probas malo prstom da je jos samo malo otvoris, ako auto pocne normalno da radi znaci problem je u tome. Kod sebe sam ja rijesio ovaj problem ovako: uzeo obicnu spajalicu, zakacio za ivicu karburatora, iskrivio dio spajalice tako da ne dopusta klapni da se skroz zatvori.
Ovo sam ti opisao popravke "sam svoj majstor" koje gotovo ne kostaju nista. Karburator nov je preskup, a na otpadima nece da prodaju samo dijelove karburatora.
Sretno sa popravkama.
HONDA FOREVER OR MAY BE NOT?

#3 bmwscaner

bmwscaner

Početnik

• Members
  • Pip
  • 7 Poruka:

Posted 25 Juli 2009 - 12:43

skidaj to smece od karburatora i ugradi od stojadina nov koji kosta 120 maraka + medjuploca 20 maraka i malo kentranja oko sajli i imas nov karb za 14-150 maraka kolega to ugradjuje redovno kod sebe u garazi cijena karba  svih dijelova i ruke je 200 maraka ali nov karb pali i goni

#4 alen 2000

alen 2000

Početnik

• Members
  • Pip
  • 4 Poruka:

Posted 30 Juli 2009 - 07:59

Citat

skidaj to smece od karburatora i ugradi od stojadina nov koji kosta 120 maraka + medjuploca 20 maraka i malo kentranja oko sajli i imas nov karb za 14-150 maraka kolega to ugradjuje redovno kod sebe u garazi cijena karba  svih dijelova i ruke je 200 maraka ali nov karb pali i goni

a koliko troši sa tim karburatorom?

#5 ajdin_ze

ajdin_ze

Dezurni drug milicajac

• Administrators
  • 1000021 Poruka:
  • LocationZenica,BiH

Posted 30 Juli 2009 - 12:34

Citat

Citat

a koliko troši sa tim karburatorom?

Prije 3 godine sam u racun dobio golfa keca 1.6 sa tim karburatorom od stojadina.Za divno cudo bio sam iznenadjen potrosnjom.Zaboravis kad si nasuo goriva.Doduse tako je bilo na ovom autu.S tim sto ima puno manje snage nego sa svojim originalnim karburatorom.Slabije ubrzava,manja krajnja brzina itd.
S postovanjem Puric Ajdin,,,,Zenica

#6 pajero1987

pajero1987

PunGas starosjedioc

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 5985 Poruka:

Posted 30 Juli 2009 - 02:43

Ti i golf...hahahaha...da mi je to bilo vidjeti!!!

P.S. Jesi li sredio sta za ono auto na tunelu???
Ernes Jusovic, Sarajevo...prvi auto koji sam kupio bio je ustvari NEKRETNINA, neki stari Mercedes, star 40 godina, koga je lik donio na kamionu ispred moje kuce. I onda je tu stajo jedno 5-6 godina, ali ja sam ga prao svake nedelje. Posle sam ga iznajmio komsiji da leze kokosi u njemu pa smo djelili jaja...

#7 alen 2000

alen 2000

Početnik

• Members
  • Pip
  • 4 Poruka:

Posted 10 Septembar 2009 - 08:53

Ima li neki majstor u Sarajevu ili u blizini osim onog u Lukavici (taj samo pere one stare karburatore) da bi riješio ovaj problem sa karburatorom a da ne pravi od toga filozofiju, jer svi ovi kod kojih sam bio previše pametuju a na kraju ne urade ništa to je sve inprovizacija.

#8 cenga

cenga

PunGas starosjedioc

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1755 Poruka:

Posted 10 Septembar 2009 - 04:40

kazu ima slavko neki TITO za karburatore :)
Peugeot 206 X-LINE PACK 1.4 HDi

#9 MK516

MK516

BMW MOD 516

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1098 Poruka:
  • LocationSarajevo

Posted 10 Septembar 2009 - 07:20

061/189-961 Vlatko u Brezi. Slavko samo radi ultrazvučno otkuhavanje, mislim dobra stvar ali tebi nikako ne može pomoći. Vlatko ima i rezervnih dijelova dosta + mjerač izduvnih gasova + ogromno znanje i što je najvažnije pošten je čovjek, tako da kad te sasluša i uzme da radi budi siguran da će i napraviti to što je u kvaru. Sretno

#10 alen 2000

alen 2000

Početnik

• Members
  • Pip
  • 4 Poruka:

Posted 11 Septembar 2009 - 10:09

Hvalana informaciji.  Cuo sam se sa covjekom kaze da bi trebalo da se moze napraviti al ode za vikend na more pa cemo se cuti sljedece hefte da probamo to napraviti.