Idi na sadržaj

- - - - -

Kako ofarbat plastiku"lajsne"

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 mexx

mexx

PG član koji se bliži ovisnosti

• Members
  • PipPipPip
  • 200 Poruka:

Posted 20 Mart 2006 - 10:20

Interesuje me na koji nacin se farba plastike, kao na slici.Imam i ja bjelog istog ovakog samo bocne lajsne su crne pa sam htio i njih ovako u bjelo ofarbati a da nespada boja sa plastike:oops:.Karambolke su vec ovakve kao na slici.
Poslana fotografija

#2 Lukasaca

Lukasaca

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Poruka:

Posted 20 Mart 2006 - 10:36

Moras prije farbanja da sa kitom pređes lajsne pa posle ide farbanje i onda ti nece spadati farba ustavri nece pucati.

#3 lucozade

lucozade

PunGas starosjedioc

• Moderators
  • 2303 Poruka:

Posted 20 Mart 2006 - 11:34

Uradi search po forumu, vise puta je bilo farbanje externe plastike.
S druge strane, s obzirom da je ovo i slicnih pitanja bilo vise puta mogli bi uradimo neki write up tj prepisemo i stavimo kao sticky. Predlozi, misljenja?
Man maximum Machine minimum

#4 coach

coach

Član

• Members
  • PipPip
  • 135 Poruka:

Posted 20 Mart 2006 - 11:58

da bi plastiku farbao bitno ti je jedino prije nego sto pređeš tu neku lajsnu bojom nanijeti plastik primer on ti drzi boju na plastici da se ne ljušti, a ako ti je hrapava plastika trebaje šprickitovati pa poslije toga ide plastik primer. U svakom slucaju se posavjetuj sa nekim lakirerom u blizini ako ga ima ;-)
www.as-coach.net

#5 edinko

edinko

PunGas starosjedioc

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1960 Poruka:

Posted 21 Mart 2006 - 12:49

e ovako:
da bi kvalitetno ofarbao plastiku moras znati

svaka plastika ima zastitu od sunca ,tj glazuru.koja je u slucaju plastika na vanjskom dijelu automobila.ako fabricki nisu ofarbane, male su ti sanse da se trajno ofarbaju bez pucanja boje ,najvise ostecenja nanese mini wash u auto praonicama,zima itd.stoga ti preporucijem da nabavis lajsne koje su predvidzene za farbanje fabricki imaju tzv. spric-kit vec nanesen i samo se ofarbaju u zeljenu boju.

a u tvom slucaju se moraju dobro oslajfati,potome odmastiti odmascivacem a ne razredzivacem kako se to kod nas radi (razredzivac sadrzi masnoce),a nanese se spric-kit,potom slijedi proces tzv. "vodenog slajfanja" da se pripremi za farbanje i ako je potrebna ispravka na nekoj lajsni, proces  nanosenja mase za ispunu tzv. "kit" i ako je potrebno "spric-kitovati " ponovo.

to bi otprilike trebalo da bude profesionalno.

savijet kupi lajsne koje su predvidzene za farbanje jer ti je automobil malo skuplji i da ga ne unakazis,ako se pocne guliti boja tu nema lijeka i kraja.
farbaj i farbaj ponovo tako da te to na koncu isto kosta.
RADIO 8 106.8MHz Sarajevo

#6 bad_bo(d)y

bad_bo(d)y

• Members
  • PipPipPip
  • 215 Poruka:

Posted 26 Mart 2006 - 02:12

stani da stavi kit....ili spric kit???ja mislim ma stavi temeljnu pa spric kit i sa P600 vodobrusnim fino uradi i lakiraj auto lakom naravno...a najprije ce ti otici ako ti oed a nece odma p zimi najvise spada a za ljeto se ne boji...
s postovanjem Amir

#7 edinko

edinko

PunGas starosjedioc

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1960 Poruka:

Posted 27 Mart 2006 - 01:24

temeljnu na plastiku.hm nesto novo.
RADIO 8 106.8MHz Sarajevo

#8 bad_bo(d)y

bad_bo(d)y

• Members
  • PipPipPip
  • 215 Poruka:

Posted 27 Mart 2006 - 01:28

kazem da nanese podlogu spric kit...a sada kazem kao sto ide normalno temeljna itd on neka stavi spric kit...a za kit samo???nikad cuo
s postovanjem Amir