Idi na sadržaj

- - - - -

Najpovoljniji terenci u BiH

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 www.automarket.ba

www.automarket.ba

Početnik

• Members
  • Pip
  • 13 Poruka:

Posted 04 Juni 2006 - 02:21

Interesuje me misljenje svih vas gdje u BiH covjek moze naci dobru ponudu novih terenaca za kupiti. Prije svega par dana sam bio u zabludi vjerujuci da samo tzv "oficijalni zastupnici pojedinih proizvodjaca" nude vozila tog proizvodjaca po "najpovoljnijim cijenama".

Medjutim, ispostavilo se da moja pretpostavka nije tacna. Uvjerio sam se da u BiH postoje uspjesne auto kuce koja prodaju nova vozila, istih performansi, pa cak i opremljenija  do 20% jeftinije od ovih tzv "oficijalnih zastupnika".

Jedna od takvih auto kuca je www.motor-agent.com iz Viteza. Vjerujem da ovakvih primjera ima jos u BiH,pa vas molim da iznesete ovdje vasa iskustva.

#2 Edis Jasarevic

Edis Jasarevic

Glavni i neodgovorni urednik

• Administrators
  • 7394 Poruka:
  • LocationSarajevo

Posted 04 Juni 2006 - 10:11

cisto sumnjam. Osim toga, u ponudi pise toyota, a nema u katalogu ni jedne nove.

Da li da ovaj post smatram reklamom ?
Mogo bi motor-agent.com sta izdvojiti i za nas :-)
Surfaj Muški, Surfaj PunGas
www.pungas.com
www.muskiportal.com

#3 Guest_posix_*

Guest_posix_*
  • Guests

Posted 04 Juni 2006 - 11:23

svi koji nisu "oficijalni zastupnici" nemogu da ponude garanciju na ono sta prodaju i odatle dolaze tih 20%. ali naravno isplati se kome to nije vazno (ali samo za japanska vozila)

#4 www.automarket.ba

www.automarket.ba

Početnik

• Members
  • Pip
  • 13 Poruka:

Posted 04 Juni 2006 - 01:07

Da, moze se smatrati reklamom : ) od strane njihovog webmastera. Tako sam i saznao za njih, kao njihov webmaster.

I da zaboravio sam reci da se baza podataka trenutno tek puni, svega je 10tak modela u bazi, ali ce uskoro biti svi proizvodjaci.

Posix, sto se tice garancije, tu grijesis. Daju garanciju!
Tih 20%, (ili 10 ili 30 %) za koliko su vece cijene nekih oficijalnih zastupnika su cijena njihovog rada (i svih onlih licenci koje moraju da placaju onima u visim nivoima hranidbenog lanca).

Nakupi se tu toga, pa je sasvim jasno da su cijene takve, no kad imas direktne kanale, to je druga stvar, i u tom grmu lezi zec :)

#5 Edis Jasarevic

Edis Jasarevic

• Administrators
  • 7394 Poruka:
  • LocationSarajevo

Posted 04 Juni 2006 - 01:44

ne mogu dati garanciju za Toyotu
www.pungas.com
www.muskiportal.com

#6 www.automarket.ba

www.automarket.ba

Početnik

• Members
  • Pip
  • 13 Poruka:

Posted 04 Juni 2006 - 02:34

Citat

ne mogu dati garanciju za Toyotu

Govorim za garanciju na osnovu ovih podataka sa njihovg sajta. Vidim da je za svako vozilo u katalogu (trenutno su upisani nissani i fordovi) tacno data informacija kolika je garancija (u godinama ili predjenim kilometrima).

Posto jos nisu upisane Toyote, to fakat ne znam..

#7 Jasmin_NL

Jasmin_NL

Blisu ovisnosti o PunGas

• Members
  • PipPip
  • 60 Poruka:

Posted 06 Juni 2006 - 09:28

/edit
ups, pogresio sam topic.. :roll:
"Sure it's quiet, for a diesel. But that's like being well-behaved... for a murderer."
-Jeremy Clarkson.

(Moj novi)
(Moj stari)
(Jos stariji)

#8 www.automarket.ba

www.automarket.ba

Početnik

• Members
  • Pip
  • 13 Poruka:

Posted 06 Juni 2006 - 10:27

Da ne ostanemo nedoreceni, stigle su i prve toyote i vidim ima garancija :) koliko, ne znam, za to bi trebalo kontaktirati prodavca.

#9 Edis Jasarevic

Edis Jasarevic

• Administrators
  • 7394 Poruka:
  • LocationSarajevo

Posted 07 Juni 2006 - 11:35

kao neovlasteni dileri ne mogu dati garanciju. Mogu govoriti da imaju garanciju, ali ja licno u to ne vjerujem pa hajd.

U BiH ima 4 ovlastena dilera, i direkcija Toyote. Toyota garanciju daje za svako svoje vozilo, ali ne vidim ancina kako oni mogu uvoziti nove toyote, da su jeftiniej i da daju garanciju. Nisu to polovna vozila nego nova (ako su nova) i postoje odredjene procedure i sistemi koji se moraju postovati.
www.pungas.com
www.muskiportal.com

#10 Edis Jasarevic

Edis Jasarevic

• Administrators
  • 7394 Poruka:
  • LocationSarajevo

Posted 07 Juni 2006 - 11:42

evo provjerio sam na brzinu, i ispada da moze biti odredjena garancija, ali ne i ista kao kod ovlastenih. Kao recimo kod ovlastenih dobijeso 100 000 km garancije a kod ovih 20 000 km. ne znam jos cu se raspitati, ali mislim da to nije OK: A fakturu za reklamiranje da ispostavim Webmasteru stranice ili motor agentu?
www.pungas.com
www.muskiportal.com

#11 www.automarket.ba

www.automarket.ba

Početnik

• Members
  • Pip
  • 13 Poruka:

Posted 07 Juni 2006 - 01:40

webmasteru naravno :) - fakturisite jedan banner ( na www.automarket.ba vidjet cete koje dimenzije mozemo prihvatiti).

Sto se tice garancija, sad mi je pala na um jedna stvar. Nedavno sam kupio HP laptop, nabavljen u USA. sa laptopom je dosla Internacionalna garancija,koja kako pse vrijedi u cijelom svijetu, gdje ima HP.

Interesuje me postoji li (zna li neko) ovakvo nesto i za automobile.

Druga stvar, kad su u pitanju garancije, u mom selu ima jedna lijepa izreka koja kaze: "papir sve trpi". Ako je neko voljan dati garanciju na vozilo, i staviti uslove na papir i potpisati, to je za mene vrijednije od bilo kakve price i hvale sa raskosnim salonima oficijalnih zastupnika.

Ne znam da li je Vasa redakcija nedavno (mozda prije 15-30 dana) dobila mail od jednog nezadovoljnog kupca chevrolet automobila u BiH. To je mozda najbolji primjer ovoga o cemu govorim. ako niste dobili ovaj mail, mogu potraziti u inboxu i dostaviti Vam, da vidite kako nisko padaju neke BiH auto kuce (jednostavno za nepovjerovati).

Imam za kraj i 2 pitanja, za sve znalce na forumu, ako je neko voljan odgovoriti:

1. jucer sam cuo da su bosanci (ovi iz RS) provalili fol da uvoze auta starija od 7 godina, na nacin da posebno carine motor, posebno karoseriju (u dijelove) pa da kao sastavljaju auto sami (odrade atest) i to je to. jedan mi se kune da je tako uvezao auto (preko RS), pa me zanima jel to uopce moguce, i ima li ista od te price.

2. nedavno sam od poznanika cuo da postoji zakonska odredba koja kaze da auto kuce koje prodaju polovne automobile u BiH, zakonski moraju dati garanciju od godinu dana na auta koja prodaju. Jel to istina.

Pozdrav redakciji

#12 Edis Jasarevic

Edis Jasarevic

• Administrators
  • 7394 Poruka:
  • LocationSarajevo

Posted 17 Juni 2006 - 08:06

1. moguce je i ljudi tako rade..nisam siguran da se isplati.
2. za to nisam siguran, ne bih rekao da je to tacno.

Ne mozes porediti Chevrolet i Toyotu po ovom pitanju. Da, dobio sam taj mail, htio sam ga objaviti u aktuelnom broju Auto magazina, medjutim date su mi garancije od GM da ce to biti brzo rijeseno. DO sada nisam dobio odgovor da je to rijeseno i ukoliko ne dobijem odgovor do zakljucenja narednog broja to pismo cu objaviti
www.pungas.com
www.muskiportal.com

#13 edinko

edinko

PunGas starosjedioc

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1960 Poruka:

Posted 23 Juni 2006 - 11:26

Citat

1. jucer sam cuo da su bosanci (ovi iz RS) provalili fol da uvoze auta starija od 7 godina, na nacin da posebno carine motor, posebno karoseriju (u dijelove) pa da kao sastavljaju auto sami (odrade atest) i to je to. jedan mi se kune da je tako uvezao auto (preko RS), pa me zanima jel to uopce moguce, i ima li ista od te price.

1. tacno upotpnosti :)
2. nisam upucen.
RADIO 8 106.8MHz Sarajevo

#14 pajero1987

pajero1987

PunGas starosjedioc

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 5985 Poruka:

Posted 01 Septembar 2006 - 11:11

1.fakat tacno
2.Ko jos postuje zakon...
Ernes Jusovic, Sarajevo...prvi auto koji sam kupio bio je ustvari NEKRETNINA, neki stari Mercedes, star 40 godina, koga je lik donio na kamionu ispred moje kuce. I onda je tu stajo jedno 5-6 godina, ali ja sam ga prao svake nedelje. Posle sam ga iznajmio komsiji da leze kokosi u njemu pa smo djelili jaja...